Publikacje

youtube dowód osobisty

YouTube będzie kazał pokazać dowód osobisty

2020-09-25

Unia Europejska przygotowuje dyrektywę, która ma podnieść wiarygodność weryfikacji pełnoletniości. Zmiany w swoim serwisie zapowiedział już YouTube – będzie kazał niektórym użytkownikom pokazać dowód osobisty.

Powiedzieć, że weryfikacja pełnoletniości w sieci jest niewiarygodna, to nic nie powiedzieć. Młodzież mogła wskazywać niewłaściwą datę urodzenia i tym samym uzyskać dostęp do treści dla dorosłych. po czym uzyskać dostęp do treści dostępnych dla dorosłych. Teraz ma się to zmienić.

YouTube będzie kazał pokazać dowód osobisty. W związku z tym zapowiada wprowadzenie rzetelnej weryfikacji, której uniknąć będzie wyjątkowo trudno. Algorytmy serwisu, na podstawie historii wyszukiwania, ocenią, czy  filmy „powyżej 18. roku życia” może oglądać osoba niepełnoletnia. Wówczas trzeba będzie okazać skan dokumentu tożsamości lub ważnej karty kredytowej. Jak dowiadujemy się, weryfikacja wieku ma być możliwa tylko w Europie.

Planowane zmiany wiążą się z unijną dyrektywą AVMSD, która ma wejść w życie w ciągu kilku miesięcy. Jednym z obowiązków przewidzianych w dokumencie jest weryfikacja wieku użytkowników. YouTube zapowiada, że zmiany prawdopodobnie wdroży jeszcze zanim dyrektywa wejdzie w życie

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa >>>

Powrót do publikacji