Publikacje

Wycieczki bez zahaczenia o McDonald’s? To możliwe

2019-06-03

Ministerstwo Zdrowia walczy o wykreślenie z harmonogramu wycieczek przedszkolnych i szkolnych wizyt w fast foodach. Nierzadko wizyta np. w McDonald’s jest dla dzieci jedynym celem wyjazdu.

Problem został nagłośniony przez Dziennik Gazetę Prawną. Ministerstwo Edukacji Narodowej w odpowiedzi na zarzuty potwierdza, że celem wycieczek szkolnych jest także propagowanie zdrowego stylu życia. Problem jest o tyle poważny, że nauczyciele otrzymują posiłek w barach szybkiej obsługi… za darmo. To potęguje patologię.

Kuratorzy apelują do dyrektorów szkół o rezygnację z wizyt w restauracjach szybkiej obsługi podczas wycieczek szkolnych. Proszą o promowanie prozdrowotnego stylu życia. Paradoksalnie krok w tym kierunku wykonał sam McDonald’s – firma zadeklarowała, że nie daje przyzwolenia na nagradzanie nauczycieli za przyprowadzanie wycieczek.

Problem jest jednak znacznie szerszy, wszak nauczyciele i dzieci stołują się nie tylko w McDonald’s. Pozostaje czekać, jakie ruchy poczynią związki nauczycielskie i kolejne firmy.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Powrót do publikacji