Publikacje

uber lex

Drożej za przejazd Uberem. Uber Lex wchodzi w życie

2020-10-02

Od czwartku obowiązuje Uber Lex. Przewoźnicy typu Uber czy Bolt, od 1 października 2020 r. muszą posiadać licencję na przewóz osób.

Kierowcy, którzy traktowali przewozy jako sposób na dodatkowy zarobek, będą musieli znaleźć inne zajęcie. Wprawdzie zmiany weszły w życie 1 stycznia 2020 roku, ale do 30 września trwał tzw. okres przejściowy. Przewoźnicy mieli zatem więcej czasu na uregulowanie kwestii dot. licencji czy oznakowania pojazdów.

Wedle nowych przepisów, pasażer będzie mógł skorzystać z usług wyłącznie licencjonowanych kierowców. Od października zagraniczni przewoźnicy muszą spełniać dodatkowe wymagania, takie jak spełniają taksówki. Oznacza to, że Uber i Bolt zapłacą wyższe OC. Ponadto będą musiały przystosować pojazd do licencyjnego przewozu osób: zainstalować taksometr, lampę taksi czy dodatkowe oznaczenia. Oznacza to, że wyceny kursów Ubera czy Bolta będą takie same, jak taksówek.

Uber i Bolt będą od teraz traktowane na równi z taksówkami. A więc czekają nas droższe przejazdy i dłuższy czas oczekiwania na kierowcę.

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa

Powrót do publikacji