Publikacje

nowe obostrzenia na święta

Nowe obostrzenia na święta? Rząd nie wyklucza

2020-12-15

Nowe obostrzenia na święta? Rząd nie wyklucza takiego rozwiązania, choć jeśli liczba zakażeń gwałtownie nie wzrośnie, to nic nie powinno się zmienić.

Rzecznik rządu Piotr Müller został zapytany o nowe obostrzenia na święta podczas rozmowy z Polsat News. Odrzekł, że „na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. Rządzący zapowiadają, że dotychczasowe restrykcje nie powinny ulec zmianie. Oznacza to, że w czasie świąt i po nich będą obowiązywać te same obostrzenia, co dotychczas. Chyba że epidemia przybierze na sile i liczba zakażeń wzrośnie.

Rząd realizuje plan działania z listopada, zgodnie z którym wprowadzone wówczas obostrzenia mają obowiązywać do 27 grudnia. Na razie rząd wyklucza nowe obostrzenia na święta, ale jednocześnie od 28 grudnia prawdopodobnie Polska zostanie podzielona na trzy strefy obostrzeń, w których ograniczenia będą zależeć od rozwoju pandemii i liczby zakażeń.

Strefa czerwona zostanie wprowadzona, kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni osiągnie ok. 19 tys., strefa żółta, gdy ta średnia wyniesie ok. 9,4 tys. W ostateczności, jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, rząd może wprowadzić kwarantannę narodową, która oznaczałaby największe restrykcje.

Więcej aktualności TUTAJ.

Windykacja Warszawa

Powrót do publikacji